De 100ᵉ verwijzing van een neuropatiënt vanuit Erasmus MC naar RevaStart is een feit. Deze mijlpaal onderstreept het belang van een soepele overgang van ziekenhuis naar revalidatie en bevestigt het succes van het samenwerkingsmodel.
RevaStart, gestart in 2023 als gezamenlijk initiatief van Laurens, Erasmus MC en Rijndam Revalidatie, biedt zorg aan patiënten die het ziekenhuis kunnen verlaten, maar bij wie nog niet duidelijk is welk type revalidatiezorg het beste bij hen past. Het is een tussenfase waarin op maat gemaakte revalidatiezorg begint. Femke Gronheid, themadirecteur bij Erasmus MC: “Dankzij deze samenwerking krijgt de patiënt eerder toegang tot passende revalidatiezorg, wat betekent dat ze sneller kunnen starten met hun herstel.”
De Rotterdamse ziekenhuizen Ikazia, Maasstad, IJsselland en Franciscus (Gasthuis en Vlietland) zijn inmiddels ook aangesloten bij RevaStart, waardoor de toegang tot passende revalidatiezorg breder is dan ooit. Alex Dirks, manager revalidatie bij Rijndam: “Door onze samenwerking kunnen patiënten eerder uit het ziekenhuis ontslagen worden en direct starten met revalidatie. Dit verkort hun ziekenhuisverblijf en vergroot de kans op duurzaam herstel. RevaStart bevordert een betere doorstroom binnen de zorgketen en versterkt de samenwerking tussen ziekenhuizen en revalidatiezorg”.
Met de 100ᵉ verwijzing bewijzen we dat RevaStart van toegevoegde waarde is. De komende tijd blijven wij investeren in deze mooie vorm van samenwerking. Het doel is om meer ziekenhuizen te betrekken en vooral nog meer mensen op het juiste moment de zorg en het herstel te bieden die zij nodig hebben. Alexandra Kant, fysiotherapeut bij Laurens, voegt toe: “Het mooiste van RevaStart is hoe we organisatiegrenzen hebben doorbroken. Het draait niet om ‘van wie’ de patiënt is, maar om wat de patiënt nodig heeft. Deze kruisbestuiving versterkt de kwaliteit van zorg en maakt revalidatie op maat mogelijk.”