Afgelopen 19 mei kwamen de leden van Opleidingsregio NoordWest Nederland (OOR NWN) samen in Wijk aan Zee, bij Heliomare, voor een fysieke refereeravond. Tijdens deze bijeenkomst werden ook gegevens vanuit het Revalidatieregister en de Revalidatie Impact Scores ingezet. De samenwerking tussen revalidatieartsen, AIOS/ANIOS en Stichting Revalidatie Impact leidde tot: “De leukste refereeravond in lange tijd”, aldus een deelnemer.
Centraal stond de vraag: “Hoe kunnen we data omzetten naar goede veranderingen in de zorg?”. Revalidatieartsen Leo Roorda (Reade) en Remke van den Berg (Revalidatie Friesland) verzorgden hiervoor presentaties. Ook werd input uit de dashboards van Stichting Revalidatie Impact gebruikt om een ‘mini-spiegelgesprek’ te voeren, waarbij gescheiden gesprekken plaatsvonden voor poliklinische en klinische revalidatiezorg. Deze spiegelinformatie gaf aanleiding om te praten over variatie in werkafspraken, inzet van therapeuten, klinimetrie en praktijkvariatie in de regio.
Reacties achteraf waren positief: “Wat goed om eens overstijgend met data bezig te zijn en je eigen praktijkvoering met anderen te vergelijken.” en “Ik dacht dat het heel saai zou worden, maar het tegendeel was waar”. Heb je interesse om data ook op deze manier toe te passen? Neem dan contact op met Inge Verhoogt.